Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günün; öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmasının 37. yılını kutluyoruz.

         Sınırsız bir fedakârlık ve sabır ile çalışan öğretmenlerimize sağlanan her destek, milletimizin aydınlık geleceğine yapılan yatırımdır. Öğretmenler,  geleceğimizin en önemli mimarlarıdır. En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızı ve gençlerimizi eğitmek,  hem fiziksel hem ruhsal yönden geliştirmek; vatanına, milli değerlerine bağlı ve insanlığa yararlı bireyler olarak yetiştirmek öğretmenlerimizin olduğu kadar bizlerinde görevidir. Bu nedenle; eğitim sistemimizi daha iyi noktalara taşımak, teknolojiyi etkin bir şekilde kullanmak ve tüm imkânlarımızla öğretmenlerimize daha iyi çalışma şartları sunmak için çalışmaya devam etmeliyiz.

         Öğretmenlerimizin Yurdumuzun her köşesinde olduğu gibi ilçemizde de, Ülkemizin muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkması için sorumluluk duygusu içerisinde hareket ettiklerine olan inancım tamdır.

      Bu vesileyle; başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, her birinin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü gönülden tebrik ediyorum.