İSAY2 Galeri
 
 
İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda her ay başka bir mahallede yapılan halkla buluşma toplantılarımızın 2018 yılındaki altıncı toplantısı Mahmudiye Mahallemizde yapıldı. 
 
Mahmudiye Mahallesi Osmanlı Çayevinde yapılan toplantıya Kaymakamımız Ali Ada, Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Yavuz, Emniyet Müdürü  Güven Alan, Jandarma Komutanı Birol Ustaoğlu, Karayolları, AFAD, AGDAŞ Temsilcileri, ilçe daire müdürlerinin yanısıra Mahmudiye Mahallesi sakinleri katıldı. Ayrıca toplantıya Muhtarlar Derneği Başkanı Tolunay Kösemen ve mahalle muhtarlarımız da katılarak, aynı yerde güvenlik ve muhtarlar toplantısı da gerçekleştirildi.
 
Kaymakam Ali Ada; geçtiğimiz günlerde yağan yağmurlarda Mahmudiye Deresinde dere yatağındaki büzlerin rusubatla kapanması nedeniyle dere yatağından taşan suyun su baskına neden olduğu, DSİ tarafından dere yataklarına yapılan müdahalelerin kaldırılması için bir çalışma başlatıldığı ve söz konusu bölgede köprü yapılması planlandığı, köprü yapılana kadar büzlü geçişin yenilenmesine karar verildiği, ancak içme suyu isale hattı geçmesi nedeniyle tamamlanamadığını, DSİ’nin içme suyu hattını deplase edilmesini istediği ile ilgili bilgiler verirken ayrıca yol kenarında, piknik yerlerinde içki içmenin yasak olduğunu, yine orman içerisinde ki tesislerde yapılan cemiyetlerde havai fişek atıldığı ihbarlarının alındığını, orman içerisinde havai fişek atılması, en önemlisi cemiyetlerde silah atılmasının yasak olduğunu, böyle bir durumla karşılaşıldığında ihbar edilmesini istedi.
 
Mahmudiye Mahallesi Muhtarı Namık Kemal Arapoğlu; ana yolda karşıdan karşıya geçemediklerini, yaya geçidi yapılmasını talep etti. Kaymakamımız Ali Ada; söz konusu yerle ilgili ilgili Belediye Başkanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüz yetkililerince inceleme yapılmasını gerekirse buraya bas geç akıllı butonları konulabileceğini belirtti.