İlçemizde tertiplenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Kaymakamımız Ali Ada ve beraberindekiler öncelikle geçtiğimiz günlerde Mardin kırsalında operasyonda yaralanan Gazi Levent Çakıroğlu’nu, Şehit Şahabettin Arslan’ın babası Nurettin Arslan’ı ve Şehit İrfan Yalnızoğlu’nun annesi Meryem Yalnızoğlu’nu evinde ziyaret ettiler.
Çarşamba günü ise önce Muharip Gaziler Derneği, daha sonra dernek üyeleri ile birlikte Kaymakam Ali Ada, Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, Jandarma Komutanı Birol Ustaoğlu, Emniyet Müdür V. Oğuzhan Öncül, İlçe Müftü V. Mehmet Küçük ve şehit yakınları tarafından Yanık Mahallemizde bulunan İstiklal Savaşı Şehitliği ile yine aynı mahallede bulunan Şehit İrfan Yalnızoğlu’nun kabri ziyaret edilerek kabri başında dualar edildi.  
15 Temmuz Etkinlikleri kapsamında din görevlilerimiz ve isteyen vatandaşlarımız tarafından Hatmi Şerifler okunarak şehitlerimizin ruhuna atfedilecek. 13 Temmuz günü Cuma Namazı öncesinde Rüstempaşa Camiinde Mevlid-i Şerif ve Kuran-ı Kerim okunacak.
 
 
İSAY2 Galeri